Ljusstakar empirstil blybergsporfyr
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, empirstil, montage i förgylld brons, skaft och fot i blybergsporfyr, skaft lösa ljusmanschetter, höjd ca 25 cm
Förgyllning med smärre slitage, möjligen senare montage, ljusmanschetter med beläggning av stearin, en fot med något mindre bredd
591015
2018-11-17