Ljusstakar empirstil blybergsporfyr

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, empirstil, montage i förgylld brons, skaft och fot i blybergsporfyr, skaft lösa ljusmanschetter, höjd ca 25 cm

Förgyllning med smärre slitage, möjligen senare montage, ljusmanschetter med beläggning av stearin, en fot med något mindre bredd

591015

2018-11-17