Fat Kina 1700-tal Famille rose
2018-11-21
591205
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, europeiserande dekor av blommor i emaljfärger samt järnoxid, brättet med fleur de lisbård i guld, längd ca 26 cm
Slitage, nagg