Burå gustaviansk stil
2018-11-20
591318
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BYRÅ, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, med intarsia, handhuggen skiva i kalksten (1700/1800-tal), dekorativa nyckelplåtar i brons, nyckel finns, höjd ca 76 cm samt 83x44 cm
Renoverad och kompletterad, resningar i fanér, sprickor, bruks och åldersrelaterat slitage