Bordsur Nyrokoko

Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko
Bordsur Nyrokoko

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, porslin, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, dekor i form av vindruvsplockerska, polykromt bemålad, detaljer i guld, höjd ca 43 cm, träsockel samt glashuv medföljer

Urtavlan med skador,

591389

2018-11-22