Skålfat Kina

Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅLFAT, stengods, Kina, 17/1800-tal, vit glasyr med krackelyr, på fot, diameter ca 32 cm

Slitage, glasyrsprickor

591397

2018-11-22