Stol baljmodell

Stol baljmodell
Stol baljmodell
Stol baljmodell
Stol baljmodell
Stol baljmodell
Stol baljmodell
Stol baljmodell
Stol baljmodell
Stol baljmodell
Stol baljmodell

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOL, baljmodell gustaviansk stil, 1800-talets andra hälft, skuren dekor med bl a kannelyrer, målad och bronserad, sitthöjd ca 46, total höjd 78 cm

Renoverad, saknar några ornament, bruks och åldersrelaterat slitage

591505

2018-11-20