Anna-Lisa Thomson ´´Paprika´´ golvvas

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ANNA-LISA THOMSON, "Paprika", golvvas, 1900-talets mitt, delvis glaserat stengods, undertill märkt Upsala Ekeby, monogramsignerad ´´ALT´´, modellnummer 1082, höjd ca 51.5 cm, insats medföljer

Några ej genomgående sprickor på insidan av vasen, bruksslitage

591585

2018-11-23