Anna-Lisa Thomson ´´Paprika´´ golvvas
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANNA-LISA THOMSON, "Paprika", golvvas, 1900-talets mitt, delvis glaserat stengods, undertill märkt Upsala Ekeby, monogramsignerad ´´ALT´´, modellnummer 1082, höjd ca 51.5 cm, insats medföljer
Några ej genomgående sprickor på insidan av vasen, bruksslitage
591585
2018-11-23