Thorvald Martinsen silverljusstakar
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
THORVALD MARTINSEN, ljusstakar, 2 par, 1900-talets första hälft, Sølvvarefabrik, Norge, med godronnerad dekor, svenska importstämplar, fyllda fötter, höjd ca 9-10 cm
Slitage, bucklor, en är något sned, ställvis anlöpning
591613
2018-11-23