Thorvald Martinsen silverljusstakar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

THORVALD MARTINSEN, ljusstakar, 2 par, 1900-talets första hälft, Sølvvarefabrik, Norge, med godronnerad dekor, svenska importstämplar, fyllda fötter, höjd ca 9-10 cm

Slitage, bucklor, en är något sned, ställvis anlöpning

591613

2018-11-23