Asger Jorn färgetsning Internationell grafik

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ASGER JORN (1914-1973): Entrée de Secours: Hibou sortilège, 1971, signerad och numrerad Jorn 73/100, färgetsning, bildmått 27 x 37 cm bladmått 66 x 50 cm. Editerad av Georges Visat, Paris.

Litteratur: van de Loo 397 (Entrée de Secours, van de Loo 392-400)

In good condition.

591642

2018-12-09