Servisdelar med julmotiv

Servisdelar med julmotiv
Servisdelar med julmotiv
Servisdelar med julmotiv
Servisdelar med julmotiv
Servisdelar med julmotiv
Servisdelar med julmotiv
Servisdelar med julmotiv
Servisdelar med julmotiv

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUSTAFSBERG, ´´Nisse´´ servisdelar, 4 st, 1800-talets slut, flintgods, bestående av: kanna, fat, djuptallrik och skål tillsammans med en ´´Hej tomtegubbar´´, uppläggningsfat, 1900-talets slut, Upsala Ekeby, Gefle, porslin, längd ca 34 cm

Krackelyr i glasyr, ställvis missfärgningar

591720

2018-11-23