Prismaflaska

Prismaflaska
Prismaflaska
Prismaflaska
Prismaflaska
Prismaflaska
Prismaflaska
Prismaflaska
Prismaflaska
Prismaflaska
Prismaflaska

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PRISMAFLASKA, sannolikt 1700-tal, tenn, hexagonal form, botten med otydliga stämplar, locket med oidentifierad stämpel HCP med svan, "R", liv med tremblerat monogram, höjd ca 17,5 cm

Äldre lagningar

591722

2018-11-29