Skrivbordsutensilier silver emaljarbete 1920-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVBORDSUTENSILIER, 4 dlr, silver, emaljarbete, CG Hallberg, Stockholm, 1926, bestående av: läskvagga, ställ, 2 burkar, höjd ca 1,5-5 cm, total vikt inklusive delar med blandmaterial ca 320 g
Emaljskador
591826
2018-11-29