Tvättfat Kina 1800-tal Kanton

Tvättfat Kina 1800-tal Kanton
Tvättfat Kina 1800-tal Kanton
Tvättfat Kina 1800-tal Kanton
Tvättfat Kina 1800-tal Kanton
Tvättfat Kina 1800-tal Kanton
Tvättfat Kina 1800-tal Kanton
Tvättfat Kina 1800-tal Kanton
Tvättfat Kina 1800-tal Kanton
Tvättfat Kina 1800-tal Kanton
Tvättfat Kina 1800-tal Kanton

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TVÄTTFAT, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, dekor av figurscen med hovfolk i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 37, höjd 11 cm

Omfattande lagningar

591909

2018-11-23