Tekannor och skål med lock Kina Republik

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNOR, SKÅL MED LOCK, 4 dlr., porslin, Kina, Republik (1912-1949), varierande dekor av figurer i emaljfärger, järnoxid samt sepia, detaljer i guld, några med sigillmärke i botten, höjd ca 10-19 cm

Slitage, nagg, lagningar, avslag

591992

2018-11-23