Bordspendyl Frankrike 1800-tal
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPENDYL, zinklegering och förgylld mässing, Frankrike, 1800-talets slut, nyrokoko, emaljerad urtavla med slagfunktion, dekor av kvinna, märkt Aeullendam, höjd ca 35 cm, nyckel och pendel saknas
Avslag, större dekorelement saknas, smuts, nyckel och pendel saknas
592052
2018-11-23