Sabeltaska 1800-tal
Klubbat för:
9 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SABELTASKA, 1800-tales andra hälft, för officer vid Livregementets husarkår och Kronprinsens husarer, invändigt ägarmärkt G A Nyblaeus (Gustaf Adolf Nyblaeus, 1853-1928) 1875, meny från officersmiddag 1899
Festong med skada och lagning
592074
2018-11-22