Sabeltaska 1800-tal

Sabeltaska 1800-tal
Sabeltaska 1800-tal
Sabeltaska 1800-tal
Sabeltaska 1800-tal
Sabeltaska 1800-tal
Sabeltaska 1800-tal
Sabeltaska 1800-tal
Sabeltaska 1800-tal

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SABELTASKA, 1800-tales andra hälft, för officer vid Livregementets husarkår och Kronprinsens husarer, invändigt ägarmärkt G A Nyblaeus (Gustaf Adolf Nyblaeus, 1853-1928) 1875, meny från officersmiddag 1899

Festong med skada och lagning

592074

2018-11-22