Endre Nemes färglitografier

Endre Nemes färglitografier
Endre Nemes färglitografier
Endre Nemes färglitografier
Endre Nemes färglitografier

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ENDRE NEMES (1909-1985): ´´Renässans oro´´, signerad ´´Endre Nemes´´, daterad 1980, numrerad 24/150, ´´Återblick´´, signerad ´´Endre Nemes´´, daterad 1976, numrerad 90/100, färglitografier, bladstorlek ca 61x61 cm och 69.5x88.5 cm

Smärre slitage, några mindre vek i marginalerna av ´´Återblick´´

592103

2018-11-23