Gunnar Nylund vas
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUNNAR NYLUND (1904-1997), vas, 1950-tal, stengods, Rörstrand, äggskalsfärgad glasyr, balusterformad, monogramsignerad ´´GN´´, höjd ca 35.5 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Smärre slitage, ytrepor
592249
2018-11-29