Schuco mekaniska figurer
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SCHUCO MEKANISKA FIGURER, 7 st, 1930-50-tal, figur med hacka och lykta samt dansande figurer, trumspelande clown, mus "Turn", fågel, 2 st möss, samtliga urverksdrivna, höjd 3-14 cm
Fågel samt tomte med lykta med defekta urverk, diverse slitage, skadad förpackning till en av mössen medföljer
592318
2018-11-26