Fredrik Wilhelm Nyberg stockholmsarbete
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHIFFONJÉ, Karl Johan, stockholmsarbete, av Fredrik Wilhelm Nyberg (hallrättsnickare i Stockholm 1831-nämnd 1842), etikettsigenerad Fred.Wilh Nyberg Stockholm, fanerad med mahogny, beslag av mässing, inredning med lådor och fack, lönnlådor, höjd ca 132,5, 124x51,5 cm, nyckel finns
Skador, sprickor, undre sarg med fanerbortfall, del av list saknas
592349
2018-11-22