Fredrik Wilhelm Nyberg stockholmsarbete

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CHIFFONJÉ, Karl Johan, stockholmsarbete, av Fredrik Wilhelm Nyberg (hallrättsnickare i Stockholm 1831-nämnd 1842), etikettsigenerad Fred.Wilh Nyberg Stockholm, fanerad med mahogny, beslag av mässing, inredning med lådor och fack, lönnlådor, höjd ca 132,5, 124x51,5 cm, nyckel finns

Skador, sprickor, undre sarg med fanerbortfall, del av list saknas

592349

2018-11-22