Bärtallrikar Kina Famille rose 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄRTALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av pion i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, brättet med blomsterbård och infällda reserver, diameter ca 17 cm

Nagg, dekoren med slitage

592397

2018-11-23