Bärtallrikar Kina Famille rose 1700-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄRTALLRIKAR, 4 st., porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), famille rose, dekor av pion i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, brättet med blomsterbård och infällda reserver, diameter ca 17 cm
Nagg, dekoren med slitage
592397
2018-11-23