Såsskål på fat silver 1800-tal
2018-11-22
592424
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SÅSSKÅL på fat, silver, AI Björckman, Stockholm 1832, liv med godronner, invändigt förgylld, diameter ca 16-17, höjd ca 9,5 cm, vikt ca 485 g
Smärre repor, fat och skål med ägarmonogramstämpel