Eero Arnio snurrfåtöljer "Kaptensstolen"

Eero Arnio snurrfåtöljer
Eero Arnio snurrfåtöljer
Eero Arnio snurrfåtöljer
Eero Arnio snurrfåtöljer
Eero Arnio snurrfåtöljer
Eero Arnio snurrfåtöljer
Eero Arnio snurrfåtöljer
Eero Arnio snurrfåtöljer

Klubbat för:

3 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

EERO ARNIO, snurrfåtöljer, 1 par, "Kaptensstolen", för Asko, Finland, 1960-tal, rött konstläder, på kromad fot, sitthöjd 44 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage och ytskador

592456

2018-11-22