David Andersen skrivbordsset
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DAVID ANDERSEN, skrivbordsset, 3 dlr, silver, Norge, 1888-1925, bestående av: bläckhorn, sigillstämpel med graverad monogram ´´ÅG´´ samt läskvagga med blå, guillouché emalj dekor, bläckhornshöjd ca 9 cm, läskvaggenslängd ca 12 cm
Bläckhornet med emajl skador på locket, läcksvaggen med en repor på emalj, bruksslitage, ställvis anlöpning
592555
2018-11-23