David Andersen skrivbordsset

David Andersen skrivbordsset
David Andersen skrivbordsset
David Andersen skrivbordsset
David Andersen skrivbordsset
David Andersen skrivbordsset
David Andersen skrivbordsset
David Andersen skrivbordsset
David Andersen skrivbordsset
David Andersen skrivbordsset
David Andersen skrivbordsset

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DAVID ANDERSEN, skrivbordsset, 3 dlr, silver, Norge, 1888-1925, bestående av: bläckhorn, sigillstämpel med graverad monogram ´´ÅG´´ samt läskvagga med blå, guillouché emalj dekor, bläckhornshöjd ca 9 cm, läskvaggenslängd ca 12 cm

Bläckhornet med emajl skador på locket, läcksvaggen med en repor på emalj, bruksslitage, ställvis anlöpning

592555

2018-11-23