Värmetallrik Kina 1800-tal

Värmetallrik Kina 1800-tal
Värmetallrik Kina 1800-tal
Värmetallrik Kina 1800-tal
Värmetallrik Kina 1800-tal
Värmetallrik Kina 1800-tal
Värmetallrik Kina 1800-tal

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VÄRMETALLRIK, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), dekor av figurscen i sepia samt guld, diameter ca 24, höjd 5,5 cm

Slitage

592585

2018-11-23