Konsolbord
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KONSOLBORD, gustavianskt, underrede med urna, träskurna dekorelement i form av fleuroner och girlander, förgylld, handhuggen skiva i kalksten, höjd ca 76 samt 76x39 cm
En fleuron med genomgående spricka, bortfall av kredering, stenskivan är lagad, nagg slitage
592595
2018-11-23