Skålfat Meissen

Skålfat Meissen
Skålfat Meissen
Skålfat Meissen
Skålfat Meissen
Skålfat Meissen
Skålfat Meissen
Skålfat Meissen
Skålfat Meissen
Skålfat Meissen
Skålfat Meissen

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MEISSEN, skålfat, porslin, 1900-talets början, dekor av blad i relief, vit glasyr med handmålad dekor av blommor i rosa, blått, guld, grönt och rödbrunt samt guld, signerat med korslagda svärd i blått, inpressat K226 56, höjd ca 4, diameter ca 29 cm

Obetydligt slitage

592656

2018-11-22