Skålfat Meissen
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MEISSEN, skålfat, porslin, 1900-talets början, dekor av blad i relief, vit glasyr med handmålad dekor av blommor i rosa, blått, guld, grönt och rödbrunt samt guld, signerat med korslagda svärd i blått, inpressat K226 56, höjd ca 4, diameter ca 29 cm
Obetydligt slitage
592656
2018-11-22