Bruno Mathsson & Piet Hein Superellips
2018-11-23
592773
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BRUNO MATHSSON & PIET HEIN, "Superellips", bord, fanerat i masurbjörk, med låda undertill, 4 förkromade spännben i metall, etikettmärkt "Bruno Mathsson International", höjd ca 63 cm, skivans mått 180x90 cm
Bruksslitage, mindre kantstötningar, färgfläck i sargen