Jean Babtiste Dutertre bordspendyl 1700-tal
Klubbat för:
17 000 SEK
12 000 SEK
JEAN BABTISTE DUTERTRE (verksam 1715-1742), bordspendyl, Frankrike, 1700-tal, vitemaljerad urtavla med arabiska samt romerska siffror, självslag, ekfanér, bränförgyllda dekorelement i brons, kolonner fanérade med sköldpadd, höjd 53 cm
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, löst bakstycke, skador och slitage, slår ej
592775
2018-11-23