Jean Babtiste Dutertre bordspendyl 1700-tal

Klubbat för:

17 000 SEK

12 000 SEK

JEAN BABTISTE DUTERTRE (verksam 1715-1742), bordspendyl, Frankrike, 1700-tal, vitemaljerad urtavla med arabiska samt romerska siffror, självslag, ekfanér, bränförgyllda dekorelement i brons, kolonner fanérade med sköldpadd, höjd 53 cm

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, löst bakstycke, skador och slitage, slår ej

592775

2018-11-23