Matsalsgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSALSGRUPP, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bestående av: matbord, 6 stolar samt. buffé, stolarna och bordet med stommar i vitlackerat trä, buffén med stomme i vitlackerad MDF, med beslag i patinerad metall, samtliga delar med skuren dekor, stolarnas sitthöjd ca 46 cm, bordets höjd ca 76 cm, skivans mått ca 140x100 cm, bufféns höjd ca 80 cm, yttermått ca 166x44 cm, medföljer gör 2 iläggsskivor á 46 cm
Bruksslitage
592789
2018-11-23