Kisa allmoge
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KISTA, ca 1600-tal, allmoge, furu med geometrisk, karvsnitt dekor, delvis bemålad, beslag i järn, invändigt fack, höjd ca 30 samt 60x39 cm
Defekt låsmekanism, låsmekanism med senare skruv, skador, rost, åldersrelaterad slitage
592829
2018-11-23