Kisa allmoge

Kisa allmoge
Kisa allmoge
Kisa allmoge
Kisa allmoge
Kisa allmoge
Kisa allmoge
Kisa allmoge
Kisa allmoge
Kisa allmoge
Kisa allmoge
Kisa allmoge
Kisa allmoge

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KISTA, ca 1600-tal, allmoge, furu med geometrisk, karvsnitt dekor, delvis bemålad, beslag i järn, invändigt fack, höjd ca 30 samt 60x39 cm

Defekt låsmekanism, låsmekanism med senare skruv, skador, rost, åldersrelaterad slitage

592829

2018-11-23