Bord samt stol allmoge
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD samt STOL, allmoge, 1800-tal, Hälsingland, bemålad furu, bord med låda i särg, bordshöjd ca 74, 115x72 cm, sitthöjd ca 47 cm
Skivan är lös, slitage, förlust av färg, senare målning, renoverad, kompletterad, skador, märken, repor, fläckar
592874
2018-11-23