Ljuskrona, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
LJUSKRONA, tidigt 1900-tal, stomme i mässing, empirestil, 6-armad samt 1 sparljus, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 84, diameter 46 cm
Kuntoraportti
Bruksslitage, saknas enstaka prismor
592945
Päivämäärä:
2018-11-23