Ljuskrona, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

LJUSKRONA, tidigt 1900-tal, stomme i mässing, empirestil, 6-armad samt 1 sparljus, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 84, diameter 46 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, saknas enstaka prismor

592945

Päivämäärä:

2018-11-23