Axel Berhardsson skulpturer
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AXEL BERNHARDSSON/ EMIL GUSTAVSSON, skulpturer, 3+2 st, träskurna, undertill signerade och daterade Axel Bernhardsson 1920 resp monogramsignerade EG, höjd ca 24-25 cm, en skulptur signerad och daterad Lorenz Larsson (?) 1943 medföljer
Pappersetiketter saknas, finger med mindre skada (EG)
592949
2018-11-23