Ilmari Tapiovaara pinnstolar
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, "Mademoiselle", pinnstolar, 1 par, stomme i bemålat trä, spjälad rygg, brännstämplad "Mademoiselle, Edsbyverken, made in Sweden, 1959", sitthöjd 37 cm
Detta föremål ingår i temaauktionen Scandinavian Design
Bruksslitage
592973
2018-11-29