Wilhelm Kåge argenta
Klubbat för:
800 SEK
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, ask med lock samt fat, Argenta, 1900-talets mitt, grönglaserat stengods med silvermålad lejonfigur, märkt med silvermålat Gustavsberg Argenta, samt fatet märkt 1196, längd ca 10 samt 21 cm
Bruksslitage, ställvis förlust av färg, några mindre fläckar och repor
592979
2018-11-24