Wilhelm Kåge argenta

Wilhelm Kåge argenta
Wilhelm Kåge argenta
Wilhelm Kåge argenta
Wilhelm Kåge argenta
Wilhelm Kåge argenta
Wilhelm Kåge argenta
Wilhelm Kåge argenta
Wilhelm Kåge argenta
Wilhelm Kåge argenta
Wilhelm Kåge argenta

Klubbat för:

800 SEK

1 500 SEK

WILHELM KÅGE, ask med lock samt fat, Argenta, 1900-talets mitt, grönglaserat stengods med silvermålad lejonfigur, märkt med silvermålat Gustavsberg Argenta, samt fatet märkt 1196, längd ca 10 samt 21 cm

Bruksslitage, ställvis förlust av färg, några mindre fläckar och repor

592979

2018-11-24