Alvar Aalto fåtöljer modell 406

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ALVAR AALTO, 2 fåtöljer model 406, 1900-talets andra hälft, stommen i lackad björk, flätad sadelgjord, rygghöjd ca 84

Skadad sadelgjord, bruksslitage

592985

2018-11-24