Byrå gustaviansk stil
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets början, fanéring i mahogny med skiva i kolmårdsmarmor, tre lådor med beslag i gulmetall, stämplad ´´C Mansson Ystad´´, höjd ca 84 cm, 86x52 cm
Slitage, repor, märken, fläckar, en del av list saknas, en del av mässing beslag saknas, några mindre nagg på skivan, några ben är något lösa
593188
2018-11-26