Claes Oldenburg Soft Drum Set

Claes Oldenburg Soft Drum Set
Claes Oldenburg Soft Drum Set
Claes Oldenburg Soft Drum Set
Claes Oldenburg Soft Drum Set

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CLAES OLDENBURG (1929-1997): "Soft Drum Set - On Chalk Board", färgserigrafi, 1972, signerad och numrerad Oldenburg 29/34. I. 73,5 x 99 cm

PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Grafik/Moderna, vår 2010, katalognr 114
LITTERATUR: Axsom & Platzker 98

593195

2018-11-26