Claes Oldenburg Soft Drum Set
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CLAES OLDENBURG (1929-1997): "Soft Drum Set - On Chalk Board", färgserigrafi, 1972, signerad och numrerad Oldenburg 29/34. I. 73,5 x 99 cm
PROVENIENS: Stockholms Auktionsverk, Grafik/Moderna, vår 2010, katalognr 114
LITTERATUR: Axsom & Platzker 98
593195
2018-11-26