Skrivbordsställ silver och glas
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORDSSTÄLL, bläckställ med tillhörande fat, båda stämplade C.G. Hallbergs Guldsmeds AB, Stockholm, 1907, gåvoinskription på fatet, samt monogram "E.P" på bläckställets lock, totalhöjd ca 15, fatets bredd ca 18,5, fatets vikt 332 g
Slitage, nagg på bläckställ, locket är något lös, fatet har enstaka små repor
593211
2018-11-26