Skrivbordsställ silver och glas
Klubbat för:
450 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
SKRIVBORDSSTÄLL, bläckställ med tillhörande fat, båda stämplade C.G. Hallbergs Guldsmeds AB, Stockholm, 1907, gåvoinskription på fatet, samt monogram "E.P" på bläckställets lock, totalhöjd ca 15, fatets bredd ca 18,5, fatets vikt 332 g
Kuntoraportti
Slitage, nagg på bläckställ, locket är något lös, fatet har enstaka små repor
593211
Päivämäärä:
2018-11-26