Matsalsmöbel i småländskt eneträ
2018-11-26
593229
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
MATSALSMÖBLEMANG, 1970-tal, småländskt eneträ, bestående av: matbord, höjd ca 72, 85x85 cm, 4 karmstolar, stoppad sits och rygg, sitthöjd ca 42 cm, hörnskåp, 2-delat, höjd ca 183 cm
HISTORIK: Möblemanget är specialbeställt och tillverkades av elever på yrkesskola för möbelsnickare i Osby 1974.
Bruksslitage