Soffa rokokostil

Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil
Soffa rokokostil

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SOFFA, rokokostil, Frankrike, 1800-talets slut, rikligt träskuren dekor med bl a rocailler och akantusblad, blankförgylld samt med slagmetall, stoppad och med textil klädsel, sitthöjd ca 50, längd 177 samt djup 83 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

593251

2018-11-26