Fåtöljer rokokostil
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, rokokostil, Frankrike, 1800-talets slut, rikligt träskuren dekor med bl a rocailler och akantusblad, blankförgylld samt med slagmetall, stoppad och med textil klädsel, sitthöjd ca 50, bredd 71 samt djup 70 cm
Ett nagg på dena fåtöljens centrum rocaille, bruks och åldersrelaterat slitage
593254
2018-11-26