Fåtöljer rokokostil

Fåtöljer rokokostil
Fåtöljer rokokostil
Fåtöljer rokokostil
Fåtöljer rokokostil
Fåtöljer rokokostil
Fåtöljer rokokostil
Fåtöljer rokokostil
Fåtöljer rokokostil

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

FÅTÖLJER, 1 par, rokokostil, Frankrike, 1800-talets slut, rikligt träskuren dekor med bl a rocailler och akantusblad, blankförgylld samt med slagmetall, stoppad och med textil klädsel, sitthöjd ca 50, bredd 71 samt djup 70 cm

Ett nagg på dena fåtöljens centrum rocaille, bruks och åldersrelaterat slitage

593254

2018-11-26