Børge Mogensen BM-61

Børge Mogensen BM-61
Børge Mogensen BM-61
Børge Mogensen BM-61
Børge Mogensen BM-61
Børge Mogensen BM-61
Børge Mogensen BM-61
Børge Mogensen BM-61
Børge Mogensen BM-61

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

BØRGE MOGENSEN, "BM-61", stolar, 1 par, Fredericia Stolefabrik, Danmark, formgivna 1957, ek och flätad rotting, höjd ca 75 cm

rotting med slitage, skador, limningar kring sargens undersida

593301

2018-12-08