Folke Ohlson ´´USA 75´´ fåtöljer
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FOLKE OHLSON, modell ´´USA 75´´, fåtöljer, 1 par, 1900-talets andra hälft, formgiven 1963, Dux, stomme i valnöt, klädsel i brun skinn, sitthöjd ca 44 cm
Ingår i temaauktionen Scandinavian design
Rester av färg, bruksslitage, märken, fläckar, senare klädsel
593377
2018-11-29